2017 Modern Banyo Fayans Modelleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 09:38

hakkında en çok modeli bulacağınız sitenin burası olduğundan emin olabilirsiniz.

En Beğenilen Fayans Modelleri Hangileridir?

 

Banyolar, günün yorgunluğunun atıldığı önemli alanlardan bir tanesidir. Kişinin su ile buluştuğu bu önemli alanın dekorasyonu da en az diğer alanların dekorasyonu kadar önemli olmaktadır. Banyo dekorasyonu diğer mekanların dekorasyonuna oranla daha kolay olsa da gene de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunlardan ilki doğru fayans seçimidir. Banyolar, yalnızca fayans modelleri ile döşenebilen alanlardır. Diğer yerlerde olduğu gibi parke kullanılması mümkün değildir. Bunun sebebi mekanın sürekli olarak su ile bir arada olmasıdır. Fayanslar sudan etkilenmeyen tek ve en önemli malzemedir. Bu noktada doğru fayans seçimi banyoların dekorasyonuna büyük oranda etki edecektir. Son dönemlerde en çok tercih edilen fayans modelleri aşağıdaki gibidir.

siyah fayans 300x197 2017 Modern Banyo  Fayans Modelleri
Modern Fayans Modelleri

Etnik desenli fayanslar

 

Son dönemlerin en çok tercih edilen banyo fayans modelleri, etnik desenli olan banyo fayanslarıdır. Duvarların belli bir kısmında kullanılan bu tarz banyo fayansları mekanın havasını tamamen değiştirecektir. Desenli fayanslar zeminler için uygun değildir. Yalnızca duvarlarda kullanılan bu fayans modeli düz renk yer seramikleri ile kombin yapılmalıdır.

 

Koyu renk fayanslar

fayans12 300x225 2017 Modern Banyo  Fayans Modelleri
Modern Fayans Modelleri

 

Banyolarda yaygın olarak kullanılan açık renk fayanslar yerini daha koyu tonlara bırakmış durumdadır. Bazen zeminler de bazen de duvarlarda kullanılan koyu renk banyo fayansları kontrast oluşturmak ve modern bir banyo görünümü elde etmek için idealdir. Bu tarz koyu renk banyo fayansları yalnızca tek bir alanda yani duvarlarda ya da zeminde kullanılmaktadır. Bu sayede abartı durmayacak ve şık bir banyo dekorasyonu yapılacaktır.

modern banyo fayaslari 300x230 2017 Modern Banyo  Fayans Modelleri
Modern Fayans Modelleri

Banyo fayansı seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

 

Banyo fayansları seçimi diğer fayans seçimlerine oranla çok daha önemlidir. Bunun sebebi fayansların sürekli olarak suya maruz kalacağıdır. Bu noktada en kaliteli ve dayanıklı olan fayans modeli tercih edilmelidir. Fayans seçiminde dikkat edilmesi gereken tek nokta fayansın dayanıklılığı değildir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta fayansın modelidir. Fayanslar genel dekorasyona uygun olacak şekilde seçilmeli ve çok abartılı durmamalıdır. Açık renk banyo dolapları, desenli banyo fayansları ile son derece uyumlu ve hoş görünecektir. Bu noktada kişisel zevkler ön planda tutulmalı ve birbiri ile uyumlu olan fayanslar tercih edilmelidir.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir