Banyo Dekorasyonu için Taş Dekorasyon Fikirleri Neler?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 19:46

Yeni trend tasarımlarda öne çıkan detaylarda doğallık ve sadelik bulunuyor. Banyolarda da durum bu şekilde olmakta ve özellikle taş dekorasyon tasarımları oldukça çok beğenilmektedir. Doğal taş kullanımları uzun ömürlü, suya ve lekelere karşı dayanıklı özellikleri ile de tercih edilebilir. Tasarımlarda kullanılan bu malzemelerle doğa ve dış dünya arasında çok önemli bağlar kurabilirsiniz.

banyodekorasyonu Banyo Dekorasyonu için Taş Dekorasyon Fikirleri Neler?

 

Doğal Taş Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

 

En çok kullanılan taş çeşitleri arasında traverten, quartz, çimstone, onyx, granit, mermer gibi seçenekler yer alıyor. Karar verirken elbette ilk olarak tasarım alanında desen, doku ve renk olarak çeşitler arasından tercihler yapılabilir. Sonrasında ise çizilmeye ve lekelenmeye karşı dayanıklı ürünler arasından tercihler yapabilirsiniz. Mermer çok hoş görüntü oluşturabiliyor, ancak ıslandığında kaygan olabilir. Travertenler ise çok kolay leke alabilir. Renk seçerken ise bazı modeller üzerinde çok çeşitli bir renk skalası yer alabiliyor. Seçtiğiniz renge göre odanızın atmosferi farklılaşabilir. Birkaç farklı renk tonunun bir arada kullanılması ile de modern ve hareketli bir tarz elde edebilirsiniz.

banyo Banyo Dekorasyonu için Taş Dekorasyon Fikirleri Neler?

Doğal Taş Örnekleri

 

Sütlü kahve renk tonlarında modellere şeffaf duşa kabin kullanımları ile hoş kombinler elde edebilirsiniz. Bu renk tonunda doğal taşların banyo dolapları için ise beyaz lake dolap seçimleri çok hoş olacaktır. Bunun yanına banyo tezgahlarının mermer seçebilir ve koyu kahve tonlarında dolaplar ile kombine edebilirsiniz. Son dönemlerin en iddialı renkleri arasında ise siyah taşlar yer alıyor. Hem tezgahta, hem de dolaplarda kullanacağınız siyah taşları spot lambalar ve geniş aylarla destekleyebilir; modern beyaz renk tonlarında tezgah seçenekleri ile kombine edebilirsiniz. Satranç tahtasını andıran tasarımlarda oldukça hoş olmaktadır. Çakıl taşlarını andıran desenlerle duvarları dekore edebilir, altın renk tonunda modern tezgah kullanımları ile lüks ve gösterişli bir kullanım elde edebilirsiniz.

banyo dekorasyonu Banyo Dekorasyonu için Taş Dekorasyon Fikirleri Neler?

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir