Bej Rengi Dekorasyon Örnekleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 08:53

Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır?

Bej rengi salon dekorasyonun en sık tercih edilen renklerden bir tanesidir. Birçok kişi salonunun sade ve klasik bir görünüme sahip olmasını istemektedir. İşte tamda bu noktada devreye bej rengi girmektedir. Bu renk ne beyaz kadar keskin ne de kahve tonları kadar koyudur. Kahverenginin çok açılmış bir hali olan bej beyaz ve kahve tonlarının karışımından elde edilmektedir.

Bu renk hem açık olduğundan hem de beyaz kadar çiğ durmayacağından salon duvarlarında ve mobilyalarda sıklık tercih edilmektedir. Bej diğer birçok renk ile uyumlu duran bir renktir. Açık renk oluşu ile salonu olduğundan daha geniş ve ferah gösteren salonu küçük olan kişilerin tercih etmeleri gereken popüler renk tonlarındandır. Bej denince akla tek bir renk gelmemelidir. Bej renginin de tonları bulunmaktadır. Bu noktada hangi tonun tercih edileceği kişisel zevklere bağlı olarak değişiklik gösterecektir.Bej Rengi Dekorasyon Ornekleri 16 300x201 Bej Rengi Dekorasyon Örnekleri

Bej rengi dekorasyon yapımı

Bej rengi salon dekorasyonu yapımı diğer renklere oranla çok daha basittir. Çünkü bu tarz açık bir renk ile boyanmış olan duvarlar her türlü mobilya rengi ve modeli ile uyumlu görünecektir. Bej rengi dekorasyonlarda kontrast olan renklerin kullanılması salon dekorasyonuna hareket katacaktır. Kahvenin çok açık bir tonu olan bu renk gene aynı şekilde kahve tonu mobilyalar ile kombin yapıldığında çok daha hoş ve şık duracaktır.Bej Rengi Dekorasyon Ornekleri 17 300x239 Bej Rengi Dekorasyon Örnekleri

Bej ile uyumlu görünen diğer renkler

Bej rengi ile uyumlu görünen diğer renklerin sayısı oldukça fazladır fakat akla ilk olarak koyu kahve gelmektedir. Bej rengi ile boyanmış bir salona koyu kahve detayları bulunan bir koltuk takımı alındığında dekorasyonun görünümü tamamen değişecek ve çok uyumlu bir renk kombinasyonu elde edilmiş olacaktır. Bu tarz renkler klasik renkler ve modellerden hoşlananlar içindir. Bunun yanı sıra daha farklı yani renkli ve hareketli bir salon dekorasyonu isteyenlerin bazı detaylarda mercan rengi ya da mint yeşili gibi renkleri tercih etmesi mümkündür. Bu sayede hareketli bir salon görünümü elde edilecektir.

Bej rengi duvarlar ve mobilyalar

Bej Rengi Dekorasyon Ornekleri 2 300x225 Bej Rengi Dekorasyon Örnekleri      Bej rengi bir dekorasyon yapılacağında renk ya duvarlarda ya da mobilyalarda kullanılmalıdır. Bu sayede dekorasyon çok sade durmayacak ve dinamik bir salon tasarımı yapılmış olacaktır.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir