Dekor Çalışmasında İlk Adım Nedir?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 16:09

çalışmasında ilk adım dekoru yapılacak olan alanın belirlenmesidir.
Gerekli olan malzemeler listesi hazırlanarak temin edilir. Bütün malzemeler eksiksiz olarak elde edildiğinde işleme başlanır.

Küçük detaylar çok önemlidir. Ruha ve duygulara hitap etmelidir.yatak odasi dekorasyonu 2 300x198 Dekor Çalışmasında İlk Adım Nedir?

Göz alıcı objeler ve küçük süs eşyaları bunlardan yalnızca bir kaçıdır. Mesela küçük boyda  çiçekler kullanılabilir

dekore edilecek alan bir oturma odası ise çeşitli kokulu mumlar kullanmakta mümkündür. Uğur getirdiğine inanılan objeler kullanmakta doğru olur. Ama kullanılacak olan  alan bir yatak odası ise burada loş ışıklar, kokulu mumlar  ve romantik objeler kullanmak  daha uygun olacaktır.

Çeşitli tablolar kullanarak ortama farklı bir hava katmak yapılan alanı daha göz alıcı hale getirecektir.tablo dekorasyon 261x300 Dekor Çalışmasında İlk Adım Nedir?

Dar olan alanlarda ayna kullanarak ortamı daha geniş ve derin göstermek oldukça doğru bir karar olabilir.

Ayrıca niş ayrıntısını göz ardı etmeyip ortama uygun olarak ışıklandırma ve obje kullanmak doğru olacaktır.

Seçilen objeler aynı zamanda ortamın duvar renk ve kullanılan eşyalara uygun olması da önemlidir. Böylece tam bir uyum sağlanmış olacaktır. Ortamın güneş alan ya da karanlık bir ortam olması yapılacak olan işlemlerde farklılık gösterebilir. Karanlık bir ortam ise daha açık renkler tercih edilmelidir. Karanlık bir ortam değil de ışık gören bir alan ise koyu renkler tercih etmek mümkündür. Küçük alanlarda yaşam alanını daha geniş hale getirerek büyük eşyalardan kaçınmak gerekir.calisma odasi dekorasyon 2 155x300 Dekor Çalışmasında İlk Adım Nedir?

Geniş alanlarda kullanılacak eşyalar da seçenek olanağı daha fazla olduğu için seçim yapmak dar alana göre daha kolay olacaktır. Yapılan işlemler ile istenilen ortamı yaşanabilir hale getirmek mümkündür. Her ne kadar zor olsa da işlem bittikten sonra karşılaşılan manzara huzur verici ve rahatlatıcı olacaktır. Bu nedenle ruh halimizi yansıtan ürünleri tercih etmeliyiz.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir