Dekorasyonda Lambader Kullanımı

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 08:08

Lambader Kullanılmalı Mı?

 

Lambader son zamanlarda oldukça popüler hale gelen dekorasyon parçalarından biri haline gelmiştir. Fakat doğru bir şekilde kullanmadığında lambader istenmeyen görüntülere neden olabilir. Bu ürünü kullanmanın püf noktalarını bildikten sonra lambader aydınlatma için oldukça faydalı olacaktır. Lambader her evde kullanılabilecek oldukça basit ama aynı zamanda farklı bir hava katan aksesuardır. Salonunuzda olduğu gibi bu aksesuarı yatak odanızda veya çalışma odanızda da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

dekorasyonda lambader kullanimi 55 300x169 Dekorasyonda Lambader Kullanımı

 Doğru Lambader Seçimi

 

Lambader seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken ilk nokta evin genelinde hakim olan stildir. Klasik parçalarının ağırlıklı olduğu bir evde modern çizgilere sahip olan bir lambader kullanmak istenmeyen görüntülere yol açacaktır. Bu nedenle klasik çizgilere sahip olan evlerde klasik modellerin tercih edilmesi gerekmektedir. Dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise lambaderin rengidir. Koyu renkler ışığı emeceği için iyi bir aydınlatma sağlamayacaktır. Eğer lambader aydınlatma amacıyla da kullanılacaksa daha açık renkler tercih edilebilir. Sadece dekor amacıyla kullanılacaksa renklerin diğer mobilyalara uyumlu olması yeterli olacaktır.

dekorasyonda lambader kullanimi 49 202x300 Dekorasyonda Lambader Kullanımı

Doğru Aydınlatma Elde Edin

 

Lambaderin seçiminde aksesuarın boyu da oldukça önemlidir. Lambaderi kullanırken ışığın doğrudan gözünüze gelmesi oldukça rahatsız edici olacaktır. Bu nedenle koltuğa oturduğunuzda sizi en az rahatsız edecek yükseklikteki modelleri tercih etmeniz gerekir. Bunun için otururken ölçü alarak en ideal lambaderlerin boyunu belirleyebilirsiniz. Lambader seçiminden sonra lambaderde kullanılacak lambanın da doğru seçilmesi gerekmektedir. Beyaz ışık genellikle gözü rahatsız eden bir yapıya sahiptir. Doğal bir aydınlatma elde etmek için sarı ışığın tercih edilmesi oldukça önemlidir.

dekorasyonda lambader kullanimi 47 300x287 Dekorasyonda Lambader Kullanımı

Lamba seçerken lümen oranlarına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Daha etkin bir aydınlatma için yüksek lümene sahip olan modeller seçilebilir. Lambaderin kumaşının da ışığı emeceği dikkate alınmalıdır. Tüm bu faktörler dikkate alındıktan sonra kendi zevkinize göre bir seçim yapabilirsiniz.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir