DYO Renk Kartelası

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 12:34

Dyo Boya Tarihçesi

İlk olarak 1927 yılında İzmir ilinde boya ticaretine başlayan Yaşar Ailesi, 1941 yılında ilk boya imalatına başlamıştır. 1953 yılında Dyo boya fabrikasının temelleri atılarak 24 Aralık 1954 yılında Dyo fabrikası resmen açılmıştır. Kaliteli boya hizmetleri ile birçok ödül alan dyo firması, her geçen gün büyümeye devam etmektedir.

Teknolojik gelişmeleri sürekli yakından takip eden dyo, kendini sürekli olarak geliştirmektedir. Geçmişin bilgi birikimleri ile geleceğin teknoloji gelişmelerini birleştiren dyo, sağlam adımlar atarak başarılı hizmetlerde bulunmuştur. Ülkede pek çok ilke imza atarak adından daima söz ettirmiştir.
Dünya’nın çeşitli 40 ülkesine boya imalatı yapan ve dyo boya renkleri imalat yapılan ülkeler tarafından çok beğenilen firma, kaliteden hiçbir zaman ödün vermeden Türkiye’nin Dünya’ya açılan bir yüzü olarak hizmetlerine devam etmektedir. Müşteri memnuniyetini daima ön planda tutan bir politika ile hizmetlerini sürdüren dyo, bu doğrultuda müşteri isteklerini önemsemektedir. Dyo Boyanın imalat yaptığı sektörler şunlardır:

-Mobilya boyaları
-Dekoratif boyalar
-Sanayi boyaları
-Deniz boyaları
-Oto tamir boyaları
-Matbaa mürekkepleri

DYO İLE BOYAMA ÖZELLİĞİ

Evinde ya da işyerinde herhangi bir değişiklik yapmaya karar veren kişilerin ilk başvurduğu iş duvarları boyamaktır. Bu nedenle kaliteli boya hizmetleri veren dyo boya renkleri içerisinde seçim yapmakta kararsız kalan kişiler düşünülerek dyo ile boyama özelliği hizmeti oluşturulmuştur. Bu uygulama kullanılarak seçilecek çeşitli mekânlar üzerinde Dyo boyanın farklı renk seçenekleri kullanılarak yüzeylerin boyaması bizzat kişi tarafından gerçekleştirilerek gerçeğe yakın bir şekilde deneme yapılabilmektedir.

Bu özellik sayesinde sunulan dyo renk kartelası arasındaki renklerden istenilen bir renk ya da renklerin tamamı istenilen alanda uygulanabilmektedir. Bu sayede boyama işlemine başlanmadan renkler duvarda görülerek bir ön bilgi edinilir ve boya seçimi konusunda kolay bir şekilde karar verilir.

Uygulama için istenilen bir mekân seçilir. Bu işlem sonrasında yer alan görsellerin üzerine basılarak boyama işlemi için dyo renk kartelası ekrana gelmektedir. Bu renkler arasından istenilen bir renk ya da renklerin tamamı sırası ile alana uygulanmaktadır. Ayrıca boyanın renginin seçimi dışında mekân için harcanacak boya miktarını da tahmini olarak hesaplamaktadır.

DYO BOYA ÜRÜNLERİ

Dyo boya, zengin ve kaliteli renk seçenekleri ile müşterilerine geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Ürünlerin kalitesi ile daima geçer not olan dyo boya, renk çeşitliliği ile de müşterilerini memnun etmektedir. Dyo boya renkleri aşağıda anlatılmıştır.
Su Esaslı İç Cephe Son Kat Boyalar

Dyojen

Hybrid teknoloji ile üretilen akrilik esaslı ve su bazlı dekoratif amaçlı iç cephe son kat boyasıdır. Soft ve mat görünümlü olan dyojen boya, hem kokusuz hem de çevre dostudur. İz bırakmadan silinebilme özelliğine sahip olan dyojen, leke itici özelliği ile de kir tutmaz. Darbe ve çizilmelere karşı dayanıklı olan bu boya, mükemmel derecede örtücü bir özelliğe sahiptir. Duvara astar uygulamasından ortalama olarak 24 saat sonra, % 10 – % 15 oranında hacmen su ile inceltilerek fırça ya da rulo yardımı ile 2 kat uygulanmaktadır. Her kat arasında en az 6 saat beklenmesi gerekmektedir.

Nanoipekmat

Nanoteknoloji ile üretilen dekoratif amaçlı iç cephe son kat boyasıdır. Su bazlı olan ürün ipek – mat bir görünüme sahiptir. İnsan ve çevre dostu olan bu boya, uygulandıktan sonra herhangi bir koku da yapmamaktadır. Işıkla kendini temizleyen bir özelliğe sahip olan nanoipekmat boya, silinebilir özelliğinin yanında örtücü bir özelliğe de sahiptir. TS 5808 standartlarına uygun olan bu boya işlemi için astar uygulamasından sonra 1 gün beklenir ve boya su ile inceltilir. İstenilen alana uygulanarak her kat uygulamada 5 – 6 saat kadar beklenir.

Teknoplast

Akrilik emülsiyon esaslı olan boya PTFE katkılıdır. Su bazlı olan boyanın rengi ipek mat şeklindedir. Yüksek oranda yağ iticiliğine sahip olan teknoplast boya, silinebilir ve örtücü özelliklerine sahiptir. TS standartlarına da uygun olan bu boya en iyi seçimlerden biridir.

Su Esaslı İç Cephe Dekoratik Boyalar

Senkron Sedef Etkili

Modifiye akrilik ve emülsiyon esaslı olan senkron sedef etkili boya, su bazlı dekoratif bir boyadır. Sedef parlaklığını yansıtan bu boya ile mekânlar daha ferah bir görüntüye kavuşmaktadır. İnci beyazı rengi ile dikkatleri çeken senkron sedef etkili boya, silinebilir bir özelliğe sahiptir.

Senkron Yansıma Etkili

Reflekte efektli dekoratif boya olan senkron yansıma etkili boya, su bazlıdır. Hem ışığa hem de uygulama yapılan alanın zemin rengine göre değişen bir parlaklığa ve renge sahip olan bu boya, kokusuz ve insan sağlığına zararsızdır. Silinebilir özelliği ve gold rengi ile beğenilen ürünler arasındadır.

DR. Dyo Ürünleri

Dyotek

Leke problemi olan yüzeyler için geliştirilmiş ve kullanıma hazır olan mat iç cephe boyasıdır. Lekeleri etkili bir şekilde kapatan dyotek, lekelerin tekrar yüzeye çıkmasını da engellemektedir. Beyazlığını koruyarak zamanla sararmaz.

Dyostop

Depo, yazlık ve bodrum katları, kiler ve mahzen gibi yerlerin iç taraflarında hem duvar hem de tavan için uygun olan dyostop, her türlü nemli yüzeye rahat bir şekilde uygulanabilmektedir. Duvardan gelen nemi ve rutubeti yok eden dyostop, 8 saat ara ile 2 kat uygulanabilmektedir.

Dyonen

Su bazlı olan dyonen, mutfak ve banyo gibi neme çok fazla maruz kalan alanlar için üretilmiştir. Hem sıcak yüzeyi hem de kadife dokusu ile bebek odalarında ya da her türlü iç mekanlarda uygulanmaktadır.

Teknolong

Solvent bazlı teknolong, PTFE esaslı yüzey koruyucudur. Şeffaf olan teknolong, birçok emici yüzeyde koruyucu amacı ile uygulanmaktadır. Yüksek derecede su itici özelliğine sahip olan teknolong, atmosferik koşullara karşı da iyi bir direnç göstermektedir.

Dyofleks Esaslı

Akrilik esaslı boya çatı kaplama levhalarında kullanılmaktadır. % 600 oranında elastik olan dyofleks esaslı boya, sıcak ya da soğuk farklarında elastikiyetinden hiçbir şey kaybetmemektedir. Mekanik darbelere karşı dayanıklı olan boya, kimyasal etkilere karşı da dirençlidir. Su buharı geçirgenliği yüksek olan boya, UV ışınlarına karşı da dayanıklıdır.

Dyofleks

Akrilik esaslı olan boya, sıvı çatı izolasyon malzemelerinden biridir. Tuğla, beton, gaz beton, sıva, seramik, oluksuz ve oluklu aspetli çatı kaplama levhalarında kullanılmaktadır. Oldukça esnek olan bu boya, hiçbir durumda bu esnekliğini kaybetmemektedir. Su buharı geçirgenliği yüksek olan boya TS 7847’ye de uygundur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir