Erguvan Rengi Dekorasyon Örnekleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 08:59

İç Mekan Dekorasyonunda Ne Şekilde Kullanılmalıdır?

Erguvan rengi adını İstanbul’un çok meşhur olan erguvan çiçeklerinden almıştır. Boğaz ve çevresinde sıklıkla rastlanan bu bitki türü insanın içini açacak kadar özel bir renge sahiptir. Eflatun ve kırmızı karşımı olan bu renk sezonun en trend renklerinden biri olmuş durumdadır. Bu durum dekorasyon içinde geçerlidir. İç mekan tasarımı denince akla hep kahve ve bej gibi klasik renkler gelmemelidir. Erguvan rengi doğru kullanıldığında dekorasyonu tam anlamıyla değiştirecek ve insanın içerisinden çıkmak istemeyeceği iç mekan dekorasyonları oluşturulmasına katkıda bulunacaktır. Erguvan rengi kahverengi ve krem tonları gibi kolay bir renk değildir. Bu renk hangi alanda kullanılırsa kullanıldın kombin yapılması zor bir renktir. Bu sebeple doğru renkler belirlenmeli ve erguvan belirli noktalarda kullanılarak ortama renk katması sağlanmalıdır.

Erguvan rengi hangi odalarda kullanılır?

Erguvan Rengi Dekorasyon Ornekleri 8 300x209 Erguvan Rengi Dekorasyon Örnekleri        Erguvan rengi her alanda kullanılabilen bir renk değildir. Bu tarz renkler en çok çok bebek ve genç kız oda dekorasyonları için tercih edilmektedir. Kızların çok beğendiği bu renk pembeden farklı oluşu sebebi ile talep görmektedir. Perde ya da yatak örtüsü olarak erguvan detaylı ürünlerin kullanılması mümkündür. Bunun yanı sıra erguvan rengi aksesuarlarda odanın tamamlanmasına ve bir bütün halinde görünmesine katkıda bulunacaktır. Erguvan rengi yalnızca bebek ya da çocuk odaları için değil salonlar ve diğer alanlar içinde uygundur. Yalnızca bu tarz alanlarda kullanımına dikkat edilmeli ve rengin mobilyaların tasarımını bastırmaması için dikkatli olunmalıdır.

Erguvan rengi duvarlar

Erguvan rengi duvarlarda kullanıldığında tüm dekorasyona renk katabilme özelliğine sahiptir. Fakat bu tarz dikkat çekici bir renk yalnızca tek bir duvarda kullanılmalı ve tüm duvarlar için tercih edilmemelidir. Tüm duvarlarda erguvan rengi tercih edilmesi ortamı daraltacak ve karanlık bir görünüm oluşmasına sebep olacaktır. Bu sebeple televizyon arkası gibi alanlarda tek bir duvara uygulanmalı ve tüm dekorasyon bu şekilde özelleştirilmelidir.Erguvan Rengi Dekorasyon Ornekleri 16 300x229 Erguvan Rengi Dekorasyon Örnekleri

Mobilyalarda erguvan rengi

Erguvan Rengi Dekorasyon Ornekleri 1 224x300 Erguvan Rengi Dekorasyon ÖrnekleriErguvan rengi denince akla duvar boyası gelse de mobilya seçiminde de bu tarz renklere yönelmek mümkündür. Erguvan rengi yastıkları olan bir koltuk takımı ya da erguvan detaylı perdeler buna en iyi örnektir. Bu sayede mekan çok klasik durmayacak ve sıkıcılıktan uzak bir iç mekan tasarımı yapılmış olacaktır.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir