Farklı Peçete Katlama Örnekleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 13:23

Sofralara farklı bir hava katan peçetelerin seçimi kadar katlanması da önemlidir. Ev davetlerinde ve önemli misafirleri ağırlarken kullanılacak peçetelerin masa ve dekoratif malzemelerle uyumuna özen gösterilmelidir. Sunum kalitesinin  sadece masa ve hazırlanan yemeklerden ibaret olmadığı unutulmamalıdır. Masalar, özel peçeteler ve şık katlama yöntemleriyle unutulmaz bir anının yaşanmasına yardımcı olabilir.

Sofraları Kurmak Özen Gerektirir

Misafirlerini ağırlarken yaratıcılığını ve kişisel zevkini yansıtmak isteyenler işe peçete seçimiyle başlamalıdır. Özel günler için belirlenen temaya uygun renk, doku ve görsellerin kullanıldığı peçeteleri kullanarak siz de dostlarınızı etkileyebilirsiniz. Farklı peçete katlama örnekleri için yemek dergilerinden ya da internet üzerindeki önerilerden yararlanabilirsiniz. Adım adım verilen tarifler yardımıyla siz de en güzel sofraları eksiksiz bir şekilde hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Hanımlar tarafından en çok tercih edilen peçete katlama yöntemleri arasında; Gonca, Papyon, Rüzgar Gülü, Atkı, Gül ve Kalp modelleri sayılabilir. Peçeteliğe konan kağıt ya da bez peçeteler tabak takımının ve çatal-bıçakların daha özel bir görünüm kazanmasını sağlar. Özel günler ve davetlerde kullanılacak peçeteyi seçerken hazırlanacak yemekler, günün anlam ve önemi ve davetli listesine mutlaka göz atılmalıdır. Örnek vermek gerekirse menüde balık ağırlıklı yemeklerin yer aldığı bir masa için mavi ve beyazın yer aldığı deniz temalı peçetelerin kullanılması masada bütünlük sağlamasına yardımcı olacaktır.

Şık Bir Masa Hazırlamak İsteyenler İçin Öneriler

Özel günler ve davetlerde kullanılacak peçetenin seçimi yapıldıktan sonra masaya nasıl konulacağını da belirlemek gerekir. Bu aşamada farklı katlama tekniklerinden yararlanılabileceği gibi bardak içine koyma veya kurdeleye sarma teknikleri de tercih edilebilir. Biraz yaratıcılık ve bu iş için gerekli zamanı ayırarak misafirlerinizi önce şaşırtabilir daha sonra da güzel yemeklerle ağırlayabilirsiniz. Yemek sonrası tatlı tercihinde farklı bir peçete seçimi yapılması daha doğrudur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir