Fonksiyonel Yatak Odaları

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 20:19

Yaşadığımız mekânları kendi kişisel istek ve ihtiyaçlarımıza göre dekore etmek çok daha kaliteli bir yaşam sürmemizi sağlar. Aynı planda ve aynı büyüklükte iki evi iki farklı bireyin birbirinden ne kadar farklı şekilde dekore edebileceğini tahmin edersiniz.

yatak odasi 2 300x179 Fonksiyonel Yatak Odaları
Fonksiyonel Yatak Odaları Modelleri

Özellikle yatak odalarımız bize en çok ait olan mekânlardır. Dinlendiğimiz, uyuduğumuz, giyindiğimiz ve hatta çalıştığımız bu odaları kişisel zevklerimize ya da ihtiyaçlarımıza göre düzenlendiğimizde hayat bizim için çok daha kolay ve çok daha keyifli olacaktır. Büyüklüğü ya da planı ne olursa olsun yatak odanızı size özel hale getirmenizin bir yolu olduğunu unutmamalı ve hayalinizdeki odayı yaratmak için işe koyulmalısınız.

Renkleriyle, konumlandırmasıyla ya da özel alanlarıyla kendinize ait bir oda oluşturmak istiyorsanız bu yenilikçi fikirleri incelemelisiniz. Sadece görselliği değil işlevselliğiyle de sizi kendisine hayran bırakacak bu fikirler, yatak odalarınızı dekore ederken size ilham verecek.

1.Çalışma odası ve yatak odasını iki ayrı odaya ayıracak kadar odanız ya da yeriniz yoksa bu ikiliyi bir araya getirmeyi denemelisiniz. Sadece size ait olan odanızda çalışmalarınızı yürütebilmeniz sizi büyük ve ayrı bir oda ihtiyacından kurtaracak aynı zamanda yatak içerisinde çalışma konforsuzluğuna katlanmamanızı sağlayacak.

Bunu yaparken dikkat etmeniz gereken şey çalışma alanını yatağınızdan görülecek şekilde konumlandırmamak. Yattığınızda göreceğiniz manzara içerisinde yer almamasını sağladığınız çalışma grubunuz size odanız içerisinde çalışma fırsatı sunacak ancak yatağa girdiğinizde zihninizin işe kaymasına sebep olmayacak.

2.Çalışmalarınızı zaman zaman evden yürütüyor ya da tam zamanlı olarak evde çalışıyorsanız mutlaka ev içerisinde kendinize ayırdığınız ve ofis olarak kullandığınız bir alan olmalı. Bu alanı size ait olduğunu bildiğiniz yatak odanızla birleştirmek size kendinizi çok daha rahat hissettirecektir.

Geniş bir yatak odasına sahipseniz içeriden ayıracağınız bir bölme ile ofisinizi de yatak odanıza dâhil etmelisiniz. Yalnızca size ait olan bu mekânda kendinizi çok daha güvende hissedeceksiniz ve bu rahatlık size çalışma saatlerinizde de kolaylık sağlayacak.

fonksiyonel yatak odasi . 300x168 Fonksiyonel Yatak Odaları
Fonksiyonel Yatak Odaları Modelleri

Bir kütüphane ve bir koltukla zenginleştirebileceğiniz bu bölmenin de yattığınız yeri direk olarak görmemesi rahat ve konforlu bir uyku çekebilmeniz için büyük önem taşıyor.

3.Küçük bir evde yaşıyorsanız yaşam alanlarınızı birleştirmek çok daha konforlu bir hayat sürmenin en iyi yollarından biri olacaktır. Açık mutfaklar ile oturma odalarının birleştirilmesi artık çok alışılmış bir hale gelmiş olsa da oturma odalarımız ile yatak odalarımızı bir araya getirmekte hala çekincelerimiz var.

Özellikle 1+1 dairelerde yaşıyorsanız bu dekorasyon stili alan kullanımınızı çok daha kolay hale getirecektir. Küçük bir oturma grubu ile dekore ettiğiniz oturma odalarınıza asma tavanlardan ilham alıp asma yatak odası yerleştirin. Odanın tam ortasından merdiven ile çıkabileceğiniz yatağınızın oturma odanızı görmesi hem keyifli hem de kullanışlı olacak.

 

4.Tamamen size ait olan yatak odalarınızda sadece konforla yetinemiyor ve lüksü de yaşamak istiyorsanız iki güzel önerimiz var:

Güzel ışıklandırılmış bir akvaryum günün her saatinde zihni boşaltmak için mükemmel bir manzaradır. Yatağınıza yattığınızda görebileceğiniz bir yerde oluşturacağınız akvaryum uykuya dalarken ya da uyandığınızda huzur dolmanızı sağlayacak.

 

Konfora ve keyfine düşkün biriyseniz odanızda bir jakuzi, küçük bir havuz ya da saunaya yer verebilirsiniz. Günün yorgunluğunu atabileceğiniz ve yeni güne hazırlanabileceğiniz küçük bir havuz için odanızın geniş olması şart. Sağlığınıza zarar vermemesi için bu bölümü bir bölme ile yatağınızın olduğu kısımdan ayırmanız gerekiyor.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir