Küçük Yatak Odaları için Dekorasyon Önerileri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 20:10

İyi bir uyku sağlıklı bir vücuda sahip olmak için çok önemlidir. Güne uykumuzu almış olarak başladığımızda kendimizi daha iyi hissetmemizin yanında vücudumuzda çok önemli bir dizi onarım süreci gerçekleşir. Konforsuz veya yetersiz uyku halinin sıklığı durumunda metabolizma güç kaybeder ve bünyemiz hastalıklara daha yatkın hale gelir. Yatak odamızı tasarlarken konfor, huzur ve sadeliği ön planda tutmalıyız. Renk seçerken ve ışık düzenini kurarken dinlendiriciliği ön planda tutmalıyız. Yatak odanız küçükse konforlu bir ortamınız olmayacağı düşüncesine kapılmayın. Doğru dekorasyon fikirleri ile küçük odalarınızı zengin ve rahat kullanabileceğiniz bir ortama dönüştürebilirsiniz.

Küçük Odaları Büyük Gösteriyoruz
Odalarınızı olduğundan daha büyük, geniş ve ferah göstermek istiyorsanız işte size bazı ipuçları:

Renk Uygulama Tekniği
Işığı emerek odanızı olduğundan daha küçük gösteren koyu renklerden kaçınmalısınız. Duvarlarınız için ışığı yansıtan renkleri tercih etmelisiniz. Açık ve parlak renkler istediğiniz genişlik görünümünü elde etmenize yardımcı olacaktır. Beyaz, beyazın tonları, buz mavisi gibi renkler tercih edilebilir. Tavanların ve süpürgeliklerin duvar boyasıyla aynı renkte olması, tavanlarınızı olduğundan daha yüksek gösterecektir.

Duvar Kâğıdı Seçimi
Duvar kâğıdı kullanacaksanız, iri desenlerden kaçınmalısınız. Boyuna çizgili duvar kâğıtlarıyla yükseklik, enine çizgili duvar kâğıtlarıyla genişlik hissi yaratabilirsiniz.

Yer Döşemesi
Koyu ve desenli halılar kullanmak yerine, her renkle uyum sağlayabilecek tek tip bej renk halı tercih edebilirsiniz. Halılarınız mobilyalarınızın yerlerini işgal edecek kadar büyük olmamalı.

Mobilya Seçimi
Küçük odalar için az yer kaplayan portatif mobilyalar uygun olacaktır. Çok sayıda küçük mobilyayla odayı doldurmak yerine az sayıda büyük mobilyaları tercih ederek odanın kalabalık görünmesini engelleyebilirsiniz.

Aksesuar Seçimi
Aksesuar seçiminiz parlak ve canlı renklerden yana olmalıdır. Krem rengi koltuğunuz için kırmızı desenli yastıklar, renkli vazolar ve çerçeveler kullanarak, dikkatleri aksesuarlarınız üzerinde toplayabilirsiniz.

Perdelerin Kullanımı
Küçük odalarınız için yapacağınız perde seçimiyle de odanızı olduğundan büyük gösterebilirsiniz. Tavandan yere kadar uzanan perdeler yükseklik ve genişlik algısı için idealdir.

 

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir