Kum Beji Rengi Dekorasyon Örnekleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 15:01

Dekorasyonda Kum Beji Asaleti

Dekorasyonda vazgeçilmeyen renk

Hemen her mekan için kullanılabilen , dekorasyonlarda ilk akla gelen renkler arasında yer alır. Açık tonlara sahip olan bir renk olmasından dolayı da, tüm mekanlara uyum sağlar. Özellikle ev dekorasyonlarında sıkça tercih edilen renkler arasında bulunur. Kullanıldığı ev bölümü için aydınlık ve ferah bir görünüm sağlayan bu renk, son dönemlerde daha fazla ön plana çıkmıştır. Peki, evleri aydınlatan kum beji salon dekorasyonu nasıl yapılır?

Dekorasyonda kum beji kombinasyonu

Kum Beji Rengi Dekorasyon Ornekleri 21 300x225 Kum Beji Rengi Dekorasyon Örnekleri  Her türlü aksesuar ve mobilyayla uyumlu bir renk olarak kullanılabilen kum beji rengi, salonlar için ideal renk alternatiflerinden bir tanesidir. Açık renk olan kum beji oturma odası duvarlarında uygulandığında, mobilyalarda koyu renkler tercih edilebilir. Böylelikle çok fazla ışık almayan oturma odaları için, aydınlatıcı unsur olacaktır. Eğer ki kum bejinin koyu tonları duvarda kullanılacaksa, bu sefer açık renk tonlarına sahip olan mobilyalar tercih edilmesi daha doğru bir karar olacaktır. Fakat ufak dekorasyon objelerinde kullanılacak olan koyu renklerle kum beji salon dekorasyonu hareketlendirilebilir.

Salonlarına hareketlilik katmak isteyenler

Salonlarında ya da kum beji oturma odası dekorasyonunda renkliliğe yer vermek isteyenler, fıstık yeşili tonlarında bir oturma grubuyla canlılık kazandırabilirler. Böylelikle çok fazla detay ya da aksesuara gerek kalmadan direk geçiş sağlanmış olunur. Kum bejinin kullanım alanı elbette sadece duvarlar değildir. Televizyon ünitelerinden koltuklara, sehpalardan yemek masalarına kadar farklı ürün gruplarında da değerlendirilerek, ev dekorasyonlarında kullanılabilir. Eğer ki mobilyalarda bu rengin kullanımına karar verildiyse, mutlaka kum bejinden en az iki ton açık ya da koyu bir duvar renginin seçilmiş olması doğru olacaktır. Çünkü birbirine çok yakın tonların hem duvarda hem de mobilya ya da koltuklarda kullanılması, solgun ya da silik bir görüntü oluşmasına neden olabilir. Bu yüzden daha canlı gösterecek kombinasyonların uygulanması isabetli olur.Kum Beji Rengi Dekorasyon Ornekleri 8 300x167 Kum Beji Rengi Dekorasyon Örnekleri

Ev dekorasyonunda dingin ve sakin bir görüntüye sahip olmak isteyenler, duvar rengini kum beji olarak seçtiğinde koltuklarda kırık beyaz rengine yer verebilmektedirler. Böylelikle kum beji oturma odası ya da salonda, daha da aydınlık bir atmosfere sahip olunmaktadır. Bu da günün sonunda yorgunluğunu atmak isteyenler için, huzurlu bir ortam anlamına gelmektedir.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir