Marin Stili Ev Dekorasyon Fikirleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 10:09

Yani denizcilik temalı bir dekorasyon stildir. Keten kumaşların, dokuma kumaşların lacivert, beyaz renklerin yoğunluta olduğu, hasır, halat, demir malzemelrin kullanıldığı bir dekorayon stilidir.

marin dekor 2 300x169 Marin Stili Ev Dekorasyon Fikirleri
Marin Dekorasyon Stili

Marin bir dekorasyon elde etmek istiyorsanız eğer öncelikle genel bir hava olarak denizcilik olgusunu yakalamanız gerekmektedir. Tablolarda kayıt figürleri, balıklı ağları çapalar, dümenler kullanmak, eskitme mobilyalar kullanmak oldukça yakışacaktır.

Örnek vermek gerekirse önce beyaz koltuklar ile yapılabilecek olan dekorasyonlardan başlayalım. Öncelikle marin dekorasyonlarda beyaz koltuklar kullanmak istiyorsanız kırlentlerde lacivert tonlarını ve çizgili desenleri tercih etmenizi öneririm. Buna ek olarak bir veya 2 duvarda lacivert boyayı tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda berjerlerden bir tanesini lacivert beyaz çizgili bir döşeme seçebilirsiniz. Koltuk örtüsü olarak turuncu renkli veya beyaz renkli keten dokuda bir örtü veya koltuk şalı kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra hasır kaplama büyük bir puf kullanabilirsiniz. Veya tahtadan yapılma bir berjer veya sandalye kullanabilirsiniz. Ayrıca eskitme görünümlü lacivert renkli bir orta sehpası daha küçük birkaç tane sehpa kullanabilirsiniz. Bunlar yan sehpalar gibi üzerinde birkaç denizcilik ile ilgili objeler ile süslenmiş olabilir.

marin dekorasyon . 300x106 Marin Stili Ev Dekorasyon Fikirleri
Marin Dekorasyon Stili

Buna ek olarak duvarlarda veya vitrinlerde altın renkli veya pirinç renkli metal ürünler kullanabilirsiniz. Ortama hem parlaklık hem de biraz daha sofistike bir ambiyans katacaktır. Örneğin altın rengi metalleri olan bir ayna ile aksamı yine altın rengi metal olan bir camekan satın alabilirsiniz. Camekanda sergileyeceğiniz objeler ise kabuklar, deniz yıldızları, denizde çekilmiş bir fotoğraf olabilir.

Son olarak odanızda koyu yeşil renklerinde hem yosuna benzeyen, hem de ilginç görünen bitkileri tercih edebilirsiniz. eğer bu tarz bir bitki bulamıyorsanız oldukça büyük olan ağaç gibi koyu yeşil ve büyük yaprakları olan bir tane bitki tercih edebilirsiniz.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir