Mercan Rengi Dekorasyon Örnekleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 07:48

Dekorasyonda Hangi Alanlarda Kullanılır?

Dekorasyonda renklerin uyumu büyük önem taşıyan unsurlardan bir tanesidir. Renkler çoğu zaman önemsenmeyen ve modelin gerisinde kalan faktörlerdir. Özellikle mobilya seçiminde ilk olarak modele bakılmakta ve renk faktörüne yeterli önem verilememektedir. Fakat bu son derece hatalı bir harekettir. Renkler daima önemsenmeli ve özellikle de ev dekorasyonunda göz önüne alınmalıdır. Bu sayede duvar ve yer rengi satın alınan mobilyalar ile uyumlu duracak, böylece dekorasyon başarılı bir şekilde tamamlanmış olacaktır.

Mercan Rengi Dekorasyon Ornekleri 26 300x168 Mercan Rengi Dekorasyon Örnekleri        Peki, doğru renk seçimi nasıl yapılmalıdır? Renk seçimi yapılacağında her unsur göz önüne alınmalıdır. İlk olarak duvar rengi seçilmiş ise duvar rengine uygun olan mobilyalar satın alınmalı, tam tersi bir durum söz konusuysa da duvar rengi mobilyalara uydurulmalıdır. Bu noktada son yılların en popüler rengi mercan rengi olmaktadır. Mercan rengi, turuncu ve pembe karışımı canlı bir renktir. Her nerede kullanılırsa kullanılsın renk katan ve dekorasyonu hareketlendiren bu renk birçok kişinin ilk tercihlerindendir.

Mercan rengi ve gri uyumu

Mercan rengi pembe ve turuncu alt tonlu dikkat çekici bir renktir. Çok fosforlu olmayan fakat gene de renkli olması sebebi ile dikkat çeken bu ton salonlarda ve hatta kişisel odalarda rahatlıkla kullanılabilecektir. Bu noktada rengin daha nötr olan bir renk ile kombin yapılması abartı bir dekorasyon görünümü yaratılmasına engel olacaktır. Gri bu iş için en ideal renklerden bir tanesidir. Mercan rengi ve gri hem uyumlu duracak hem de çok abartılı duran ev dekorasyonları elde edilmesine engel olacaktır.Mercan Rengi Dekorasyon Ornekleri 13 300x201 Mercan Rengi Dekorasyon Örnekleri

Salonlarda mercan rengi kullanımı

Salonlar dekorasyon için özel bir özen gösterilen ev alanlarındandır. Burada mercan rengi bir parça tercih edilmesi mekana hareket ve dinamizm katacaktır. Mercan rengi her alanda kullanılabilmektedir. Duvar rengi olarak seçileceğinde yalnızca belli bir alana uygulanmalı ve daha açık olan tonları tercih edilmelidir. Bunun yanı sıra koltuk takımlarında da mercan detaylı olan tasarımların tercih edilmesi mümkündür

Kişisel odalarda mercan rengi kullanımı

Kişisel odalarda mercan rengi için uygun olan alanlardandır Sezonun trend renklerinden olan bu rengin oda içerisinde kullanılması iç açıcı bir dekorasyon görünümü elde edilmesine yardımcı olacaktır. Yastıklarda ya da yatak örtüsünde tercih edilebilen bu renk salonlarda olduğu gibi duvar üzerine de uygulanabilmektedir.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir