Mobilya Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 15:41

Nasıl Yapılmalı?

 

Mobilya dekorasyonu nasıl yapılmalı, temel prensipleri nelerdir? Herkesin farklı şeylere ihtiyaçları, maddi olanakları ve farklı zevkleri dolasıyla farklı evleri vardır. Kimi küçük evlerde kimi büyük evlerde yaşıyor. Kimi daha klasik mobilyalar kullanıyor kimi minimalist kimi modern mobilyaları beğeniyor. Fakat en neticesin de, herkesin başını sokacağı evleri kendilerini huzurlu ve mutu eden, sizleri ifade eden dekorasyon yapıyorsunuz, çalışıyorsunuz. Kimi insan bu işi daha profesyonel insanlara bırakıyor, kimi kişiler de kendi eşyasını kendi seçip gönlünce evini döşüyor.


mobilya dekorasyonu nasil yapilmali 54 265x300 Mobilya Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

İhtiyaçlarınız ne olursa olsun evini ferah ve işlevsel kılmak en başta gelen iş olmalı. Bunların başında mekana uygun ve birbirlerine uygun parçalar seçmeniz geliyor. Mesela; halısı, perdesi, döşemesi her biri birbirine uyumlu, odanızı daraltmayacak koltuk takımı veya dolabıyla yatağıyla yum içinde olan perde ve halı, hangi modelde hangi renkte olursa olsun uyum içinde olursa evleriniz daha şık hale gelecektir.


mobilya dekorasyonu nasil yapilmali 48 300x223 Mobilya Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

  Desenli halılar

Birçoğunuzun bildiği üzere, evlerde en sık rastlanan tür halılardır. Çünkü geleneğimizde de var olan bir türdür. Kahverengi, bej, kızıl renkte desenli halılardır bu halılar. Bu tarz halı kullanımında koltuk seçiminizi düz renk tercih etmenizde fayda var. Ayrıca koltukların altına kadar gelebilecek geniş halı kullanırsanız bu odanızın da daha geniş görünmesini sağlayacaktır.

 Modern, sade oturma odaları

 

Sadelikten desenden hoşlanmayan kesim iseniz, düz renk duvarlar, gri tonlarda bir kanepe üzerinde gri tonlarda minderler kullanabilirsiniz ama bu biraz sıkıcı olacaktır. Daha göz alıcı hale getirmek için büyük tablolar, modern bir aydınlatma gibi yıldız parçalarla odanızı bambaşka bir hale getirebilirsiniz.mobilya dekorasyonu nasil yapilmali 43 300x225 Mobilya Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

 

Renk uyumu, giysi dolaplarınız, ferah bir koridor tercihi, banyo dekorasyonu, balkonunuz, mutfak dolabı seçimlerinizde dekorasyonunuzun önemli parçalarındandır.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir