Modern Küçük Salon Dekorasyonu

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 19:00

Salon dekorasyonu nedir ve modern salon dekorasyonları nasıl yapılır sizler için araştırdık.

Salon dekorasyonu

Salon dekorasyonu bir ev için en önemli dekorasyonlardan bir tanesidir. Günün büyük bir kısmı salonlarda geçirilmektedir. Bu sebeple bu alanın özenle ve dikkatle dekore edilmesi gerekecektir. Salon dekorasyonu için dikkat edilmesi gereken birçok detay bulunmaktadır. Bu detaylardan ilki salonun boyutudur. Büyük olan salonlar istenildiği şekilde dekore edilirken aynı durum küçük salonlar için geçerli değildir. Küçük salonların dekorasyonu biraz daha zorludur ve doğru yapılmadığında mekan çok daha dar ve basık görünecektir. Bu gibi problemlerin yaşanmaması için bazı detaylara dikkat edilmeli ve salonu daraltacak olan etkenlerden uzak durulmalıdır. Küçük bir salonun doğru bir şekilde düzenlenmesi için dikkat edilmesi gereken noktalar aşağıdaki gibidir.

salon tasarimlari 300x178 Modern Küçük Salon Dekorasyonu
küçük salon dekorasyonu

Köşe ve Kenarları Kullanımı

 

Ufak ve dar salonların dekorasyonunda dikkat edilmesi ilk nokta bulunan her alanın değerlendirilmesidir. Salon dekorasyonunda yapılan en büyük hata köşelerin ve kenarların kullanılmaması ve ihmal edilmesidir. Fakat kullanılmayan bu köşeler eşyaların salonu daha da daraltmasına neden olmaktadır. Bu noktada mobilyalar köşelere uygun olarak seçilmeli mekan içerisinde yer alan tüm kenarlar değerlendirilmelidir. Mobilya seçimi bu yönde yapıldığında salonun çok daha geniş durduğu ve kullanışlı bir hal aldığı görülecektir.

modern salon 300x240 Modern Küçük Salon Dekorasyonu
küçük salon dekorasyonu

 Doğru Mobilya Seçimi

 

Küçük salonların dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken ikinci ve aslında en önemli nokta mobilya seçimidir. Bu seçim mobilyanın tasarımından çok boyutu ile ilgilidir. Salon iyice ölçülmeden mobilya alışverişine çıkılmamalı ve mutlaka ufak olan modellere yönenilmelidir. Bu sayede mobilyaların çok yer kaplaması önlenecek ve alan boşlukları doğru bir şekilde ayarlanmış olacaktır.

Kucuk Salonlar Icin Dekorasyon 300x197 Modern Küçük Salon Dekorasyonu
küçük salon dekorasyonu

 Çok Amaçlı Mobilya Tasarımları

modernn salon dekorasyonu 300x232 Modern Küçük Salon Dekorasyonu
küçük salon dekorasyonu

Küçük salonlarda yapılan önemli hatalardan biride birçok gereksiz eşyanın ortalıkta durmasıdır. Bu noktada her eşya için ayrı bir mobilya alınası alan darlığına sebep olacaktır. Örneğin; kitaplarını koyacak yer bulamayanların hem kitaplık hem de tv ünitesi almak yerine ünite ile kitaplığın bir arada olduğu mobilyaları tercih etmeli çok daha doğru olacaktır. Bu tarz çok amaçlı mobilyalar birçok eşyanın bir araya getirilmesini sağlayacak böylece gereksiz mobilya kalabalığı oluşmayacaktır. Bu ve bunun gibi detaylar en küçük salonların bile yaşanabilir bir hale getirilmesine yardımcı olacaktır.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir