Modern Küçük Salon Dekorasyonu

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 19:00

Salon dekorasyonu nedir ve modern salon dekorasyonları nasıl yapılır sizler için araştırdık.

Salon dekorasyonu

Salon dekorasyonu bir ev için en önemli dekorasyonlardan bir tanesidir. Günün büyük bir kısmı salonlarda geçirilmektedir. Bu sebeple bu alanın özenle ve dikkatle dekore edilmesi gerekecektir. Salon dekorasyonu için dikkat edilmesi gereken birçok detay bulunmaktadır. Bu detaylardan ilki salonun boyutudur. Büyük olan salonlar istenildiği şekilde dekore edilirken aynı durum küçük salonlar için geçerli değildir. Küçük salonların dekorasyonu biraz daha zorludur ve doğru yapılmadığında mekan çok daha dar ve basık görünecektir. Bu gibi problemlerin yaşanmaması için bazı detaylara dikkat edilmeli ve salonu daraltacak olan etkenlerden uzak durulmalıdır. Küçük bir salonun doğru bir şekilde düzenlenmesi için dikkat edilmesi gereken noktalar aşağıdaki gibidir.

salon tasarimlari 300x178 Modern Küçük Salon Dekorasyonu
küçük salon dekorasyonu

Köşe ve Kenarları Kullanımı

 

Ufak ve dar salonların dekorasyonunda dikkat edilmesi ilk nokta bulunan her alanın değerlendirilmesidir. Salon dekorasyonunda yapılan en büyük hata köşelerin ve kenarların kullanılmaması ve ihmal edilmesidir. Fakat kullanılmayan bu köşeler eşyaların salonu daha da daraltmasına neden olmaktadır. Bu noktada mobilyalar köşelere uygun olarak seçilmeli mekan içerisinde yer alan tüm kenarlar değerlendirilmelidir. Mobilya seçimi bu yönde yapıldığında salonun çok daha geniş durduğu ve kullanışlı bir hal aldığı görülecektir.

modern salon 300x240 Modern Küçük Salon Dekorasyonu
küçük salon dekorasyonu

 Doğru Mobilya Seçimi

 

Küçük salonların dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken ikinci ve aslında en önemli nokta mobilya seçimidir. Bu seçim mobilyanın tasarımından çok boyutu ile ilgilidir. Salon iyice ölçülmeden mobilya alışverişine çıkılmamalı ve mutlaka ufak olan modellere yönenilmelidir. Bu sayede mobilyaların çok yer kaplaması önlenecek ve alan boşlukları doğru bir şekilde ayarlanmış olacaktır.

Kucuk Salonlar Icin Dekorasyon 300x197 Modern Küçük Salon Dekorasyonu
küçük salon dekorasyonu

 Çok Amaçlı Mobilya Tasarımları

modernn salon dekorasyonu 300x232 Modern Küçük Salon Dekorasyonu
küçük salon dekorasyonu

Küçük salonlarda yapılan önemli hatalardan biride birçok gereksiz eşyanın ortalıkta durmasıdır. Bu noktada her eşya için ayrı bir mobilya alınası alan darlığına sebep olacaktır. Örneğin; kitaplarını koyacak yer bulamayanların hem kitaplık hem de tv ünitesi almak yerine ünite ile kitaplığın bir arada olduğu mobilyaları tercih etmeli çok daha doğru olacaktır. Bu tarz çok amaçlı mobilyalar birçok eşyanın bir araya getirilmesini sağlayacak böylece gereksiz mobilya kalabalığı oluşmayacaktır. Bu ve bunun gibi detaylar en küçük salonların bile yaşanabilir bir hale getirilmesine yardımcı olacaktır.

Etiketler:

Modern Küçük Salon Dekorasyonu için yapılan yorumlar : 23 Yorum yapıldı


 1. Rabia Beyaz  yorumladı. 8:58 pm - 24 / 08 / 2017:

  bu ürünleri nereden bulabilirim

 2. Hatice Oytun  yorumladı. 3:31 pm - 25 / 08 / 2017:

  Merhaba harika içerikler üretiyorsunuz sizi sıkı takip ediyorum başarılarınız devamını diliyorum.

 3. Emre Pergel  yorumladı. 8:30 am - 27 / 08 / 2017:

  Merhaba çok güzel dekorasyon örnekleri var özellikle de en sonda ki fotoğrafta olan yatak odası çok güzel görünüyor. Benimde size bir sorum olacak? Salon koltuk takımım küf yeşil ve bej. Perdelerim ise açık krem tekli koltuğum küf yeşil, turkuaz ve açık kahve renklerinde fon perde olarak hangi renkleri kullanmalıyım? Şimdiden teşekkürler..

 4. Dilek Durak  yorumladı. 12:44 am - 29 / 08 / 2017:

  loft stili evimde yaşayayım, tropik stil yazlığımda dinleneyim, eklektik stil evimde hafta sonu kafamı dağıtayım, modern stil home ofisimde çalışayım dediğim stillerdir.
  allah herkesin gönlüne göre verirmiş ne yapayım benim gönlümden de bunlar geçiyor 🙂

 5. Fatmanur Seren  yorumladı. 11:58 pm - 31 / 08 / 2017:

  biz neden bu tasarımları yapamıyoruz

 6. Ece Kaya  yorumladı. 2:58 pm - 03 / 09 / 2017:

  Dekor hala aynı mı bilmem ama fotoğraflara göre yorum yapacağım. Salon çok fuşya olmuş, seviyorsunuz belki ama tadımlık yer verilmesi taraftarıyım ben ki tadı damakta kalsın. Duvarda biraz aksesuar kullanılmalı, en azından onları nötr bir renk seçin, çiçekleri sevdim. Konsol sanırım koridorda, yer sıkıntısı sanırım, yapcak bi şey yok. Oturma odasında da kendini tekrarlayan renkler var ama en azından daha dingin tonlar, güzel bir oturma grubu yalnız berjerle üçlü koltuk arasında can çekişen bi çiçek var, ya ordan çıkmalı ya da berjerleri ortalayın derim ben. Mutfak ve yatak odası güzel. Güle güle oturun ?

 7. Şule Özçelik  yorumladı. 5:43 pm - 06 / 09 / 2017:

  güle güle oturun,herşey güzel ama orta sehpanız çok güzel ve kullanışlı

 8. Buse a  yorumladı. 3:23 pm - 07 / 09 / 2017:

  Parkelerinizin rengi de oldukça koyu görünüyor. Bu haliyle göz yormayan bir denge yakalamanız zor olacak. Eşyaları ve tekstil ürünlerini açık, düz ve sade tonlarda seçmelisiniz ve tabii ki bunu siz de düşünmüşsünüzdür ama odadaki en azından 2 duvarı sadeleştirmeniz gerekir yine de. Örneğin pencerenin olduğu duvarı boydan boya perde ve fonlarla örtebilirsiniz, odanın durumunu biraz dengeler. Bir de koridor kısmındaki duvarları değiştirirseniz sanki olur gibi.

 9. Hatice Kartal  yorumladı. 9:14 am - 08 / 09 / 2017:

  Bu dekor yazlık için uygun olur normal daireye olmamış bence siz beğendiyseniz sorun yok

 10. Şule eylül  yorumladı. 9:30 pm - 08 / 09 / 2017:

  yıllarca, yaşamak istediğim yer ile ilgili bir sürü hayal kurdum, geçen sene bu evi görünce, ilk defa param olmadığı için üzülmüştüm.

 11. Pınar Özçelik  yorumladı. 5:58 pm - 09 / 09 / 2017:

  Meraba .benim köşe takimi suyeşili .cicek desenli kırlentleri var.tv unitesi ve masa ceviz.sandalyeler krem ve suyesili.pembe renk fonperdesiyle uyumlu nasil bir hali alabilirim?

 12. Zeynep Topuz  yorumladı. 12:57 am - 10 / 09 / 2017:

  Sanal ortamda gördüğüm en kusursuz ev. En küçük ayrintida bile uyum var. Ev sahibini kutluyorum.

 13. Mine Saygın  yorumladı. 5:34 am - 10 / 09 / 2017:

  büyüleyici tasarımlar, sayenizde günümüz aydınlandı

 14. Murat Haklı  yorumladı. 5:32 pm - 10 / 09 / 2017:

  Merhabalar benim mutfak dolabım beyaz tezgahım kahve renk yer zemin siyah perde ve halı seçimimi hangi renk yapmalıyım yardimci olursaniz sevinirim

 15. Tuğçe Durmaz  yorumladı. 5:46 pm - 10 / 09 / 2017:

  Salon takiminizin markasi ne

 16. Süleyman Fidan  yorumladı. 12:27 am - 11 / 09 / 2017:

  Tek kelime ile şahane mutlu huzurlu günlerde kullanın.

 17. a Saraçoğlu  yorumladı. 12:03 am - 12 / 09 / 2017:

  Merhabalar ben yeni bir ev aldım ve koltuklarimi kapattım mobilyalarimi boyattim mobilyalarim açık ceviz rengi 3 lu koltugumun biri açık gri biri pudra pembe iki berjerim turunculu pembe çiçekli gribi karışık duvarlarimin rengini karar veremedim ayrıca nasıl bir dekorasyon uygulamaliyim daha sık olmasi için nasıl dekore etmeliyim şimdiden teşekkürler

 18. Burhan Kaya  yorumladı. 12:00 pm - 13 / 09 / 2017:

  özgün ev dizaynı yapmak için sizin dekorasyon modellerinden öğrenilecek çok şey var

 19. Merve Durmaz  yorumladı. 1:29 pm - 13 / 09 / 2017:

  salon çok güzel, bu chester koltukların hastasıyım, size sorum, bu duvar kağıdını nereden aldınız, aynanız da harika onu da öğrenebilsek çok güzel olur 🙂

 20. Şule Özçelik  yorumladı. 1:49 pm - 14 / 09 / 2017:

  Salonunuz guzel.renkler uyumlu.ama mobilyalarinizin tamami bence bu salon icin buyuk.sandalyelerle tv unitesi kesinlikle bu salon icin buyuk model.bunlar cok genis salonlarda how durur bence.

 21. Zehra Tayfun  yorumladı. 3:42 pm - 14 / 09 / 2017:

  ev dizaynı hakkında bilgi almak istiyorum benim salonundan yukarı merdivenle yatak odasına çıkılıyor ben merdiven altı tv ünitesi yapıp merdiven altını degerlendirsem uygun olurmu
  önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekürler

 22. karadeniz  yorumladı. 9:37 am - 05 / 12 / 2017:

  Modern küçük salon görunumu çok hoş

 23. METEHAN GÖKTUĞ SARI  yorumladı. 7:29 pm - 08 / 12 / 2017:

  küçük salonlar için ince ayrıntılar harika sağolun

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir