Modern Mutfak Perdesi Modelleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 18:20

En Popüler Mutfak Perdesi Modelleri Hangileridir?

 

Mutfak perdeleri, diğer perdelere oranla daha farklı özelliklere sahip olmalıdır. Bunun sebebi mutfakların salonlardan ya da odalardan çok daha farklı olmasıdır. Mutfak perdeleri mutlaka ısıya ve neme karşı dayanıklı olmalıdır. Isıdan kolaylıkla etkilenen bambu kumaşlı perdeler mutfaklar için uygun değildir. Bunun yanı sıra perdenin boyutu da son derece önemlidir.

perde 1 300x210 Modern Mutfak Perdesi Modelleri

Salonlarda kullanıldığı gibi yerlere kadar uzanan perde modelleri mutfaklar için kesinlikle uygun değildir. Mutfak perdelerini sahip olması gereken bir diğer özellikle ise kolay temizlenebilirlik özelliğidir. Bu ve bunun gibi detaylar doğru perdenin seçilmesine yardımcı olacaktır. Son dönemlerde mutfaklarda tercih edilen belli başlı perde modelleri bulunmaktadır. Mutfaklar için ideal olan bu kullanışlı mutfak perde modelleri aşağıdaki gibidir.

en guzel kruvaze mutfak perde modelleri 300x200 Modern Mutfak Perdesi Modelleri

Stor mutfak perdesi modelleri

 

Stor perdeler, perde sektörünü gelişmesi ile ortaya çıkan yeni ve kullanışlı bir perde çeşididir. Bu tarz perdeler klasik perdelerden farklıdır. Yanlarında bulunan ipleri ile hareket ettirilen perdeler mutfak pencereli dahil birçok ortam için uygun bir seçenektir. Stor perdelerin mutfak perdesi seçiminde dikkat çekmesinin başlıca sebebi modern durmasıdır. Son model olan bu perde modelli mutfağın modern dekorasyonu ile uyum sağlayacaktır. Bunun yanı sıra çok kolay bir şekilde temizlenebilen stor mutfak perdeleri, yalnızca nemli bir bezle silindiğinde temizlenmiş olacak ve ekstra bir işleme ihtiyaç duymayacaktır.

 

Zebra mutfak perdesi modelleri

Zebra perdelerde stor perde modelleri ile benzerlik gösteren modellerdir. Bu perdelerin en önemli avantajı hem tül hem de gölgelik olarak kullanılabilir oluşudur. Bu yönü ile mutfaklar için ideal olan zebra perdeler ekstra bir tül kullanımına gerek bırakmamaktadır. Temizlenme koşulları stor perdeler ile aynıdır. Yalnızca silinmesi yeterli olan bu perdelerin diğer perdelerde olduğu gibi çıkartılıp yıkaması gerekmeyecektir.

 

Klasik tül perdesi modelleri

 

denince akla gelen ilk perde modeli klasik tül perdeler olmaktadır. Bu tarz perdeler, en eski dönemlerde bile var olan ve hala kullanılan popüler perde modellerindedir. Mutfaklar için yaptırılacak tül perdeler mutlaka kısa ve sağlam olmalıdır. Kalitesiz perdeler güneşten ve mutfağın sıcağında etkilenerek yıpranacak ve zamanla yırtılacaktır. Bu gibi problemlerin oluşmaması için mutfak için özel olarak yapılan tül perdelerden satın alınmalı ve uzun süre güvenle kullanılmalıdır.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir