Şahane Orta Sehpa Modelleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 13:25

Şahane Orta

Sehpalar hayatımızın her alanında gördüğümüz ama göz aşinalığından dolayı hiç fark etmediğimiz objelerdir. Otellerde, hastanelerde, lokanta ve kahvelerde, kamu kurum ve kuruluşlarında, belediyelerde ve daha birçok alanda sehpalar hep yanımızdadır. Bir koltuğa oturduğumuz zaman hemen sağımıza solumuza bakarak bir sehpa ararız. Sehpalar çayımızı, kahvemizi taşırlar, kitaplarımızı korurlar, günün yorgunluğunu ayaklarımızı uzatarak attığımız sessiz uşaklardır.

Salon ve oda takımlarının en güzel tamamlayıcı objesi orta sehpalardır. Salon koltuk ve köşe takımları bir orta sehpayla tamamlanır. Ev dekorasyonu için seçilecek sehpa modelleri mekanın büyüklüğüne ve küçüklüğüne göre alınmalıdır. Küçük bir mekanda ortayı alanı kaplayan büyük bir sehpa hem kullanışlı olmayacak, hem de kullananların hareket alanını daraltacaktır. Bu yüzden en küçüğünden en büyüğüne kadar özenle ve dikkatle seçilmesi gerekir.
Bir evde dekorasyon olarak bakıldığında en fazla dikkat içeren odalar salon ve oturma odalarıdır. Duvar boyasından duvar kağıdına, perdeden koltuğa kadar, halı ve mobilya seçiminde olduğu gibi sehpa seçimindeki amaç da dekorasyonu tamamlamaktır.orta sehpa 25 300x177 Şahane Orta Sehpa Modelleri

Mobilyaları uzun yıllar kullanacak isek işlevsel olması gerekir. İşlevselliğin yanında mobilyanın çok yer kaplamaması da bir diğer unsurdur. Genelde severek ve özenerek aldığımız malzeme ve objeler yıllarca kullanılmadan ve el değmeden durmakta ve zamanla göz alışkanlığından dolayı fark edilmemektedir. Sehpalar da bu eşyaların başında gelmektedir. Yerleştirilmiş olduğu mekanla bütünleşen koltuk ve diğer takımlarının tamamlayıcı unsuru haline gelmektedir.
Salon veya odaya orta sehpa seçerken bu tarz unsurlar da göz önünde bulundurulmalıdır.
Dar oda ve salonlar için yer tasarrufu açısından açılır kapanır orta sehpa tercih edilirken, geniş oda ve salonlar için büyük olabilir. Seçilen sehpanın oda ya da salondaki diğer eşyalarla uyumlu olması gerçekten çok önemlidir. Koltuk takımı alırken sehpa modeli seçmek de salonun genel yapısıyla uyumlu olarak salonunuza bir ahenk katacaktır. Geniş salonda orta sehpayı dekoratif olarak kullanacaksanız rahat seçimler yapabilirsiniz. Üzerine dekoratif nesnel ve objeler koyabileceğiniz orta sehpaları satın alabilirsiniz. Eğer amaç orta sehpayı faal olarak kullanmaksa tercihinizi servis için uygun modellerden yapmalısınız.

Sehpa seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

Sehpa seçiminde tarzın ve işlevselliğin önemi büyüktür. Genellikle orta sehpayı en verimli şekilde kullanmak ve dekore etmekte bizim elimizdedir.  Eskitme salon mobilyaları bulunan salonlarda tercih edebileceğiniz sehpa modeli üzerinde el işçiliği olan eski bir çeyiz sandığı ya da rüstik bir salon sehpası dikkat çekici olabilir. Son yıllarda puzzle sehpalar da oldukça kullanışlıdır.

Özellikle mobilya mağazalarının vitrinlerinde ve mağaza içinde mobilyalar arasında yerleştirilmiş onlarca renkli sehpalar görsel bir güzellik katmaktadır. Metal veya ahşap sehpa modelleri yanında mermer ve taş sehpa modelleri de bulundukları mekana göre ayrı bir görsellik katmakta ve tarz yaratmaktadır. Dekorasyonun vazgeçilmezi olan sehpalar da günümüzün gelişen ve değişen ev dekorasyonlarına ayak uydurabilmesi için sürekli tasarım değişikliğine ihtiyacı vardır.orta sehpa 12 300x200 Şahane Orta Sehpa Modelleri

Dekorasyonda orta sehpa

Dekorasyon uygulamaları genelde dekore edilecek ev veya ofis sahibinin zevk ve maddi imkanına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Dekorasyon pahalı bir iş değildir, çok küçük obje ve malzemelerle de güzel mekanlar ortaya çıkarılabilir. Ancak işin içine kaliteden ödün vermeyen insanlar girince durum tabii ki farklılaşır.

Etiketler:

Şahane Orta Sehpa Modelleri için yapılan yorumlar : 2 Yorum yapıldı


  1. Zehra tarımak  yorumladı. 10:16 pm - 27 / 12 / 2017:

    Sehpalarinız şahane nasıl Sipariş verebilirim

  2. AbdullahKaygusuz  yorumladı. 5:41 pm - 02 / 01 / 2018:

    Allah her kese nasip etsin..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir