Stor Perdeler Trend Dekorasyon Ürünü Mü?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 19:11

Stor perde bir alüminyum boru üzerine kumaşın yaylı yahut zincirli bir mekanizmayla rulo sekline benzer ir şekle sarılmasıyla çalışan bir sistemdir.
Kumaş gergin dursun diye etek kısmında bir lama profili yer alır.
Çok sayıda çeşitli desen ve renk seçenekleri bulunan bir perde türüdür. Neredeyse tüm perdecilerden temin edilebilir. Alıcının isteğine göre tasarım yaptırılabilir  tasarlanıp, ölçülüp, biçilip kullanıma hazır hale getirile bilinir.

Kumaş çeşitlerine göre kullanım alanları değişir. Coton ve polyester kumaşlar her alanda kullanıma müsaittir fakat  işyerlerine, toplantı salonlarına ve evlerin yatak odalarına tercih edilen farklı bir kumaş vardır  bu da ; black- out’tur. Bu kumaşın arkası PVC dediğimiz malzemeyle kaplıdır. Bu malzeme ışığı geçirgenlik olarak sıfır ihtimaldir.
Stor perdelerin uygulamaları tavana, duvara yahut doğrama üzerine montajı yapılır. Montaj yapılacak zemine dikkat edilmelidir. Özellikle alçı pan  tavanlar düşme riski vardır.
kalem, çay kahve türü lekelenmeler olmadığı sürece kirlenmez. perdenin tozunu nemli bir bez ile yahut süpürge ile(düşük enerjili) alabilirsiniz. Tercih ettiğiniz stor perdenin pamuk oranına bağlı olarak hafif mutfak deterjanı kullanarak gıda lekeleri giderilebilir.

Son zamanların en trend dekorasyon ürünü olan stor perdeleri çoğu alıcı kullanımından da estetik açıdan güzelliğinden de memnun.Eski korniş takılı perdeler geride kaldı, hemen hemen gittiğimiz her ofiste, yatak odasında, salonlarda, toplantı salonlarında, tüm evlerde artık stor perdeler kullanımda, rahat kullanımı temizliği kolay olan stor perdeler dekorasyon açısından çok farklı ve güzel estetik bir görünüm katıyor. Çoğu kişinin tercih listesinde olan stor perdeler özellikle içinde bulunduğumuz senenin trendleri arasında fiyatlarıyla cezbeden, renkleriyle etkileyen , modelleriyle insanları çeken stor perde modası uzun süre eskimeyecek gibi görünüyor. Hemen hemen her eve kendini yaymış görünüyor.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir