Vintage Dekorasyon Fikirleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 05:30

Günümüzdeki moda algısı her geçen gün değişiyor ve hem dekorasyon alanında meslek icra eden hem de bu alanda hobileri doğrultusunda hoş vakit geçirmek için çalışmalar yapan hemen herkese yeni ufuklar açıyor. Eşyalar kimileri için sıradan birer parça iken kimileri baktığı her parçada farklı bir anlam görebiliyor. İkinci kategoriye giren kişiler için sahip oldukları ve kıymet verdikleri bu eşyalar adeta dile gelip onlara geçmişlerini hatırlatan yaşayan birer ruh haline dönüşüyor. İşte bu noktada dekoratif fikirler ortaya çıkması kaçınılmaz. İhtiyaç duyulan tek şey, elbette kuvvetli bir hayal gücü.

Vintage Nedir?

“Vintage,” moda alanında kullanılan bir kavram olup eski dönemlere ait bir eşya veya koleksiyon demektir. Bu eşya bir kıyafet olabileceği gibi, herhangi bir saat, takı, gözlük, çanta vb. şeyler de olabilir. Ancak dikkat edilmesi gereken husus eşyanın “vintage” olarak adlandırılması için bir döneme özel olması gerekmektedir. Daha bariz bir örnek vermek gerekirse 1960’lardan kalma puantiyeli bir elbise günümüzün vintage parçalarındandır.vintage dekorasyon 25 183x300 Vintage Dekorasyon Fikirleri

Eski Eşyaları Dönüştürme Fikirleri

Eski bir sehpanın artık üzerinde kitaplar taşıyan bir raf olarak bir evin duvarlarını süslemesi ile mümkün. Artık eski eşyaların, daha doğru bir tabirle eskinin modasını yaşatan eşyaların dönüştürülerek kullanılması, neredeyse yenilerini satın almaktan daha revaçta bir kullanım türü. Biraz el emeği kullanılarak eski çerçeveler, size ilham veren sloganları gözünüzün önünden ayırmayacak minik tablolar haline getirilebilir. Eski bavulların saksı olarak kullanılması kulağa garip gelse de, bunun ne denli özgün bir tasarım olduğu su götürmez bir gerçek. Modası geçmiş bir vazonun lamba olarak kendine yeniden yer bulması ve bunun gibi birçok örnek yazmak mümkün. Yıllar önce alınmış ama sizin için eskimemiş tabaklarınıza ufak dokunuşlar yaparak duvarlarınızı renklendirmek güzel bir fikir olabilir. Ev veya iş yerlerinde farklı dekorasyon hayalleri kuranlar için fikirler geliştirilip çoğaltılabilir. Bu fikirleri kişi kendisi uygulayabileceği gibi, profesyonel bir yardım alınması da gerekebilir.

vintage dekorasyon 27 169x300 Vintage Dekorasyon FikirleriVintage Terapisi

Vintage dekorasyon, hem bir evi veya iş yerini diğerlerinden farklı kılacak, yaşam veya çalışma alanını yalnız kişiye özel hale getirecektir; hem de kaliteli zaman geçirmeyi vaat eden bu meşgale, tempolu hayatın sıkıntılarını birkaç saatliğine dışarıda bırakmaya yardımcı olacaktır. Bu fikirlerle sınırlı kalmak istemeyenler tabii ki olacaktır. Ancak vintage dekorasyonun, birkaç kez denendikten sonra tıpkı bir puzzle gibi terapi görevi gördüğü konusunda hemfikir olunacaktır. Dileyen herkes, kendine göre önem arz eden, kendi zevkini yansıtan eşyalarıyla müthiş dekorasyon fikirleri oluşturabilir. Yalnızca etrafa daha dikkatli gözlerle bakmak yeterli. Bulunduğunuz mekanı size özel kılmanın en iyi yollarından birisi olan vintage dekorasyon, herkese ilham verecek.

Etiketler:

Vintage Dekorasyon Fikirleri için yapılan yorumlar : 4 Yorum yapıldı


 1. Oğuz TOP-6043  yorumladı. 9:31 pm - 17 / 12 / 2017:

  renk uyumu çok güzel duruyor tebrikler

 2. Mehmet 6030  yorumladı. 9:31 pm - 17 / 12 / 2017:

  muhtesem ve çok estetik duruyor tercih edilmesi mumkun modeller

 3. Genç Aktaş-6027  yorumladı. 1:44 pm - 20 / 12 / 2017:

  cok renklı ve guzel emegıınıze saglık

 4. dekorla  yorumladı. 5:20 pm - 22 / 12 / 2017:

  evin içinde retro havası bir başka aynı zamanda eski eşyaları kullanmak ekonomik açıdan da çok iyi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir