Yeni Sezon Duvar Kağıdı Modelleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 19:25

Duvar Kağıdı Kaplanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evlere canlılık katan detaylar

Ev dekorasyonu yapılırken, hem kişisel zevki yansıtması hem de estetik bir görüntü oluşturması istenir. Bunun için de her detay en ince ayrıntısına düşünülerek gerçekleştirilir. Hatta kimi zaman profesyonel destek almak adına mimarlarla çalışılır. Ancak belli başlı püf noktalarıyla rahatlıkla ev dekorasyonunu amatör bir ruhla yapmak mümkündür. Özellikle son dönemlerde duvar kağıdı uygulamalarıyla yapılan kısmi değişiklikler, son derece dikkat çekebilmektedir. Peki, bu değişim için nasıl duvar kağıdı modelleri kullanılır? Yazının devamında bununla ilgili biraz daha fazla detaya yer vermek herkes için yol gösterici olacaktır.

Duvar kağıdı kullanılırken dikkat edilmesi gerekenler

Her şeyden önce duvar kağıtları ile uygulama yapılırken işin ehli ustalarla çalışılması gerektiği unutulmamalıdır. Günümüzde pratik olarak kullanılabilen, hazır duvar kağıtları da bulunabilmektedir. Eğer ki duvar kağıdı uygulaması yapılacak alan ufak ise, bu tür malzemeler tercih edilebilir. Fakat çok geniş alanlara uygulama yapılacaksa ve daha önce de bu işlemle ilgili bir tecrübe edinilmemişse, ustalara bu işi bırakmak çok daha doğru olacaktır. Öncelikle çeşit çeşit duvar kağıdı modelleri arasından kişisel zevke ve aynı zamanda dekorasyona en uygun olanı seçilerek adımlara başlanır. Daha sonrasında da uygulama yapılacak olan duvar zemininin işlemler için hazır olması gereklidir. Bu da tamamlandıktan sonra, duvar kağıdı uygulanacak zeminin ölçüsü alınır ve ölçüye göre kesim işlemi yapılır.duvar kagidi 15 300x208 Yeni Sezon Duvar Kağıdı Modelleri

Zemine göre tüm ayarlamalar yapıldığına göre yapıştırma işlemine geçilebilir. Tutkal sürerken kullanılan fırçanın kıl dökmemesi önemlidir. Kağıdın tüm zeminine eşit şekilde tutkal sürülmelidir. Daha sonra duvar kağıtları hızlı bir şekilde katlanarak kağıdın yumuşaması ve tutkalı daha iyi emmesi sağlanır. İlk kez uygulayacak olanlar en fazla 3 kat olarak yapmalıdır. Zamanla ustalaştıkça kağıt katları arttırılabilir. Kısa bir süre tutkalın emilmesi ve yumuşaması için kağıtlar bekletilir. Uygulama yapılacağı zamanda da, deste ters çevrilerek ilk tutkallanan kağıdın en üste gelmesi sağlanır. Artık uygulamaya geçilebilir.

Duvar kağıdı zemine nasıl uygulanır?

duvar kagidi 21 300x274 Yeni Sezon Duvar Kağıdı Modelleri       Uygulamaya öncelikle katlanan duvar kağıtları arasından ilk katlanan kağıdın sadece üst parçası açılarak başlanır. Üst parça duvara hizalandıktan sonra alt parça açılır. İlk parça duvara yerleştirilirken doğru hizalanması önemlidir. Eğer ki yamuk yapılırsa, diğer şeritlerde yamuk olarak devam edecektir. Duvara yapıştırma işlemi bittikten sonra sıfır boşluk olduğuna ve kağıtların üst üste binmediğine dikkat edilmesi gerekir. Sonrasında kağıt üzerinde oluşan hava kabarcıkları yukarıdan aşağıya doğru bastırılarak düzeltilebilir. Son olarak da fazla kalan kağıt kısımlarının falçatayla kesilmesiyle işlem tamamlanmış olur.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir